Brak danych
Brak danych

Czy w każdym opakowaniu kartonowym można przechowywać żywność?

Wraz z wprowadzeniem zakazu stosowania plastikowych czy styropianowych pudełek w branży gastronomicznej, pojawiło się pytanie, czym można je zastąpić. Zamiennikiem, który już od wielu lat jest stosowany w niektórych miejscach, jest papier, w który często pakowane są różnego rodzaju ciasta, torty, a także pizze czy inne potrawy. Można sobie jednak zadać pytanie, czy w każdym opakowaniu kartonowym można przechowywać żywność? Czy będzie ona odpowiednio chroniona?

Opakowania kartonowe a przechowywanie żywności

Należy pamiętać, że na rynku istnieje wiele rodzajów tektury. Jednak nie każda będzie dobra do kontaktu z jedzeniem ze względu na swoje właściwości. Dlatego też warto wybrać pudełka z tektury falistej lub litej o odpowiednim składzie, pozwalającym na bezpośredni kontakt z żywnością. Są one w pełni bezpieczne i spełniają wszelkie wymogi związane ze standardami higieny żywienia. Dzięki nim jedzenie w opakowaniu kartonowym będzie chronione przed działaniem czynników zewnętrznych, chociażby w postaci bakterii, wilgoci czy też promieniowania słonecznego. Przez zbyt wysokie nasłonecznienie i temperaturę dania mogą stracić swój smak czy też nawet się zepsuć.

Warto także dodać, że w opakowaniach kartonowych bez problemu można również przechowywać różnego rodzaju mięso - zarówno świeże, jak i mrożone. Choć wydaje się to dosyć dziwne, to wiele firm skłania się ku temu rozwiązaniu. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj tektury falistej czy też litej, który cechuje się zdecydowanie mniejszą wsiąkliwością. W tego typu sytuacjach dobrze sprawdzi się, chociażby papier Kraftliner.

Odpowiedni rodzaj tektury kluczem do sukcesu

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej czynniki, przed wyborem opakowania kartonowego do przechowywania żywności, warto wziąć pod uwagę to, do czego dokładnie będzie nam ono służyło. Dobranie odpowiedniego rodzaju tektury jest kluczem do sukcesu, który po pierwsze uchroni jedzenie przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a po drugie pozwoli na bezpieczny transport owoców, warzyw, ciast, dań na wynos czy nawet surowych mięs.

Brak danych
{"transaction":[],"path":"czy-w-kazdym-opakowaniu-kartonowym-mozna-przechowywac-zywnosc","transaction_package":[],"session_id":"vbbb4tai2i7m4rjpq077fu2rki"}
{"logo":"logo","menu":"menu","movie":"movie","movie-text":"movie-text","company-image":"company-image","content":"content","box":"box","footer":"footer","cookie":"cookie","submenu":"submenu","im-breadcrumb":"im-breadcrumb","footer-logo":"footer-logo","prolog":"prolog","slider":"slider","map":"map","language":"language","file":"file","eu":"eu","image":"image","footer-menu":"footer-menu","section-content":"section-content","content-bottom":"content-bottom","file2":"file2","content-main":"content-main"}