Nicht verfügbar
Nicht verfügbar
Nicht verfügbar

Blog

Nicht verfügbar

Znaczenie opakowań tekturowych w transporcie i spedycji

Odpowiednie zabezpieczenie artykułów jest niezwykle ważne zarówno dla producenta, jak i jego klienta. Aby towary nie zostały uszkodzone w trakcie transportu, warto ochronić je, korzystając z opakowań tekturowych. Zaczęto je stosować już w XIX wieku, najpierw jako wypełniacze do kapeluszy, a później właśnie do tworzenia bezpiecznych pudełek, w których można przewozić czy przenosić różne produkty. Od tamtego czasu praktycznie każda branża ich używa ze względu na niskie koszty produkcji. Obecnie, biorąc pod uwagę ekologię, są one coraz bardziej popularne, ponieważ wiele przedsiębiorstw zmienia dotychczasowe plastikowe folie, właśnie na ten surowiec, który w prosty sposób można poddać recyklingowi.

Czytaj dalej.

Czy w każdym opakowaniu kartonowym można przechowywać żywność?

Wraz z wprowadzeniem zakazu stosowania plastikowych czy styropianowych pudełek w branży gastronomicznej, pojawiło się pytanie, czym można je zastąpić. Zamiennikiem, który już od wielu lat jest stosowany w niektórych miejscach, jest papier, w który często pakowane są różnego rodzaju ciasta, torty, a także pizze czy inne potrawy. Można sobie jednak zadać pytanie, czy w każdym opakowaniu kartonowym można przechowywać żywność? Czy będzie ona odpowiednio chroniona?

Czytaj dalej.

Nicht verfügbar
{"transaction":[],"path":"de\/blog","transaction_package":[],"session_id":"315df6cadc3ca412712fbf50e4bbab8d"}
{"logo":"logo","menu":"menu","movie":"movie","movie-text":"movie-text","company-image":"company-image","content":"content","box":"box","footer":"footer","cookie":"cookie","submenu":"submenu","im-breadcrumb":"im-breadcrumb","footer-logo":"footer-logo","prolog":"prolog","slider":"slider","map":"map","language":"language","file":"file","eu":"eu","image":"image","footer-menu":"footer-menu","section-content":"section-content","content-bottom":"content-bottom"}