Nicht verfügbar
Nicht verfügbar

Dlaczego tektura falista doskonale sprawdza się w produkcji opakowań

Czym jest tektura falista?

Zazwyczaj tektura jest wykonana z wytrzymałej pulpy papierowej. Chętnie wykorzystuje się ją do pakowania i przechowywania różnych produktów spożywczych, jak m.in. płatki śniadaniowe. Jednak odmiana falista składa się z innych materiałów. Zazwyczaj to kilka warstw papieru - najczęściej trzy w formie dwóch płaskich powłok zewnętrznych oraz jednej środkowej. Ta ostatnia z wymienionych jest charakterystyczna, ponieważ swoim kształtem przypomina harmonijkę. Dzięki zastosowaniu takiego połączenia uzyskano bardzo wytrzymały materiał, który jednocześnie jest lekki. To trwałe zabezpieczenie produktów, a przy tym tanie i przyjazne środowisku, co jest szczególnie ważne w obecnym świecie.

Jak wygląda?

Choć najczęściej jest ona brązowa, to nie ma żadnych przeciwwskazań do zastosowania innych kolorów. Dzięki temu tak wiele firm korzysta z tektury falistej w formie opakowań. Oprócz barw może przybrać różne kształty i rozmiary, dzięki czemu bez problemu można dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb. Składa się przede wszystkim z dwóch warstw – falistej tektury oraz jednego linera. Jednak bez problemu można wykorzystać także i więcej powłok.

W jaki sposób powstaje?

Jak już wspomnieliśmy, materiał ten składa się z kilku warstw, dzięki czemu jest wytrzymały. Do procesu produkcji używa się m.in. makulaturę i inne surowce z recyklingu. Jak dokładnie wygląda ten proces?

1. Wszystkie materiały muszą trafić do tekturnicy, by po chwili znaleźć się w specjalnych cylindrach. Właśnie tam pod wpływem temperatury dochodzi do pofalowania surowców.

2. W kolejnym etapie wykorzystywany jest klej skrobiowy, którego zadaniem jest przymocowanie tektury do papieru (linera). W tym momencie został utworzony został dwuwarstwowy materiał wykorzystywany w wielu branżach.

3. W przypadku, kiedy tektura ma składać się z trzech powłok, należy drugi liner umieścić po pofalowanej części materiału. Cały proces odbywa się za pomocą sklejarki podwójnej. Następnie taki materiał musi znaleźć się na stole grzewczo-klejącym.

4. W następnym kroku dochodzi do przekrawania surowca. Materiał jest dokładnie cięty według zamówienia klienta.

5. Później następuje kaszerowanie. Na gotowy arkusz tektury falistej nakleja się specjalną powłokę papieru, zadrukowanego techniką offsetową.

6. Ostatni krok to sztancowanie i bigowanie. To proces, który polega na wycinaniu tzw. użytków i "wgniataniu" materiału w odpowiednich miejscach, dzięki czemu można bez problemu złożyć pudełko.

Mamy gotowe opakowanie!

Rodzaje fal:

Istotą obecnych kartonów są fale, znajdujące się pomiędzy linerami. Istnieje ich kilka rodzajów, które mają różne właściwości. Warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na ich temat, aby lepiej dopasować je do swoich potrzeb.

- E – jeden z najpopularniejszych modeli. Spełni swoje zadanie w przypadku produktów sprzedawanych internetowo.

Zabezpieczy m.in. kosmetyki, ubrania czy ceramikę.

- B – dobrze sprawdzi się w przypadku cięższych artykułów, ponieważ jej grubość wynosi do 3 mm. Gramatura na

poziomie około 450g/m2 gwarantuje wyższą wytrzymałość.

- C - może wytrzymać obciążenie do nawet 15-20 kg. Jej grubość dochodzi do 4 mm, co oznacza, że jest najgrubszym

rodzajem fali w trójwarstwowych tekturach.

- EB - powstają z niej opakowania większych rozmiarów, ponieważ grubość ścian nie pozwala na tworzenie mniejszych.

Pudełka te będą miały aż pięć warstw, czyli jej wytrzymałość jest jeszcze większa niż w przypadku wcześniej

wymienionych rodzajów.

- BC – najmocniejsza spośród wcześniej wspomnianych. Ma grubość od 6 do 7 mm. Może wytrzymać ciężar nawet 35 kg.

Wytrzymałość, niska cena i niska waga – to główne czynniki, które wpływają na ogromną popularność tektury falistej

w obecnym świecie. Tworzenie z niej pudełek różnej wielkości to gwarancja odpowiedniego zabezpieczenia towaru

niezależnie od jego rozmiarów czy ciężaru. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj surowca do danego artykułu i gotowe!

Nicht verfügbar
{"transaction":[],"path":"de\/dlaczego-tektura-falista-doskonale-sprawdza-sie-w-produkcji-opakowan","transaction_package":[],"session_id":"667gp9h7r22ouivd7hba0k1g0g"}
{"logo":"logo","menu":"menu","movie":"movie","movie-text":"movie-text","company-image":"company-image","content":"content","box":"box","footer":"footer","cookie":"cookie","submenu":"submenu","im-breadcrumb":"im-breadcrumb","footer-logo":"footer-logo","prolog":"prolog","slider":"slider","map":"map","language":"language","file":"file","eu":"eu","image":"image","footer-menu":"footer-menu","section-content":"section-content","content-bottom":"content-bottom","file2":"file2","content-main":"content-main"}