No data
No data

Znaczenie opakowań tekturowych w transporcie i spedycji

Odpowiednie zabezpieczenie artykułów jest niezwykle ważne zarówno dla producenta, jak i jego klienta. Aby towary nie zostały uszkodzone w trakcie transportu, warto ochronić je, korzystając z opakowań tekturowych. Zaczęto je stosować już w XIX wieku, najpierw jako wypełniacze do kapeluszy, a później właśnie do tworzenia bezpiecznych pudełek, w których można przewozić czy przenosić różne produkty. Od tamtego czasu praktycznie każda branża ich używa ze względu na niskie koszty produkcji. Obecnie, biorąc pod uwagę ekologię, są one coraz bardziej popularne, ponieważ wiele przedsiębiorstw zmienia dotychczasowe plastikowe folie, właśnie na ten surowiec, który w prosty sposób można poddać recyklingowi.

Opakowania tekturowe jako dobra ochrona produktu w spedycji i transporcie

Każdej firmie zależy na tym, aby ich produkty dotarły w całości do klienta. Jest to możliwe, dzięki użyciu opakowań tekturowych, które dobrze amortyzują ewentualne upadki towaru, chroniąc tym samym zawartość przed pognieceniem czy stłuczeniem. To szczególnie ważne w przypadku transportu szklanych czy porcelanowych rzeczy lub też elektroniki - laptopów, telewizorów. Jadąc z towarem do magazynu czy też do klienta, nie mamy wpływu na to, co dzieje się na drodze. Pojawienie się zwierząt na jezdni, dziura w asfalcie czy wypadek często skutkują gwałtownym hamowaniem kierowcy. Nieodpowiednie zabezpieczenie produktów na etapie spedycji mogłoby wiązać się z uszkodzeniami, przez co towar straciłby na wyglądzie.

Rodzaje opakowań tekturowych wykorzystywanych w spedycji

Na rynku istnieje wiele rodzajów opakowań tekturowych, które można wykorzystać przy okazji spedycji i transportu. Istnieją specjalne materiały z dodatkową barierą ochronną, mającą za zadanie zabezpieczenie przed wilgocią, tłuszczem czy też ścieraniem. Niezwykle popularne ze względu na funkcjonalność są e-commerce boxes szczególnie często wykorzystywane przez sklepy internetowe. Oprócz tego można się spotkać także z pudełkami shelf ready packaging, bardzo wygodnym rozwiązaniem dla sieci dystrybucyjnych.

Stawiając na ekologię, warto także wspomnieć o coraz częściej wybieranych pudełkach, które tworzone są z niezwykle wytrzymałych materiałów, co pozwala na większy komfort w trakcie spedycji i transportu. Tego typu rozwiązania nawet mimo wstrząsów czy upadków dalej będą doskonale się chroniły swoją zawartość.

No data
{"transaction":[],"path":"en\/znaczenie-opakowan-tekturowych-w-transporcie-i-spedycji","transaction_package":[],"session_id":"4qob20ml70snb2mupcmvcjtifk"}
{"logo":"logo","menu":"menu","movie":"movie","movie-text":"movie-text","company-image":"company-image","content":"content","box":"box","footer":"footer","cookie":"cookie","submenu":"submenu","im-breadcrumb":"im-breadcrumb","footer-logo":"footer-logo","prolog":"prolog","slider":"slider","map":"map","language":"language","file":"file","eu":"eu","image":"image","footer-menu":"footer-menu","section-content":"section-content","content-bottom":"content-bottom","file2":"file2","content-main":"content-main"}