Brak danych
Brak danych

Historia firmy

Ze skromnych początków powstało nowoczesne rodzinne przedsiębiorstwo. Szybki rozwój od 2011 r. miał swoje korzenie już w 1996 r., kiedy to założyciel Royalpack, Andrzej Tatar, został jedynym przedstawicielem Stone Europa Carton GmbH na polskim rynku. Trzy lata później, w 1999 r., otwiera w Polsce oddział Europa Carton Sp. z o. o. i zostaje jego prezesem. W 2000 r. do zespołu obsługi logistycznej oddziału Europa Carton w Zielonej Górze dołączyła przyszła współwłaścicielka Royalpack Anna Tatar. Do 2010 r. oddział Europa Carton Sp. z o. o. znajdował się w strukturach koncernu Smurfit Kappa.

 

Rok 2011

Założenie firmy ROYALPACK, Tatar Spółka jawna. Działalność przedsiębiorstwa skupia się na produkcji opakowań zbiorczych z tektury falistej zadrukowanych metodą druku offsetowego. W 2011 r. firma dysponowała parkiem maszynowym w postaci:

  • - maszyny drukującej offsetowej KBA 162 (format 1120 x 1620 mm),
  • - maszyny kaszerującej,
  • - maszyny sztancującej automatycznej BOBST 1575,
  • - tygla sztancującego Viking i Crosland (format do 1700 mm),
  • - składarko-sklejarki 3-punktowej.

 

Rok 2013

Rok przełomowy w działalności przedsiębiorstwa - 31 lipca uzyskało Dotację Unijną w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś Priorytetowa 4 - Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia. Pilotaż: „Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku”. Dzięki niej w listopadzie rozpoczęła się budowa nowoczesnego zakładu w Słonem.

 

Rok 2015

Zakończenie inwestycji i zmiana siedziby firmy.

 

Rok 2016

Rozbudowanie hali produkcyjnej o dodatkową powierzchnię magazynową – 2 680 m².

 

 

 

Rok 2018

Kolejny przełom w działalności firmy – 15 stycznia 2018 r. uzyskała Dotację Unijną w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020. Projekt: „Gama nowatorskich opakowań tekturowych wielokrotnego zastosowania, o innowacyjnych cechach i przełomowych parametrach użytkowych”. Dzięki niej firma została wyposażona w nowoczesną linię produkcyjną do produkcji opakowań o bardzo wysokiej jakości nadruku offsetowego. Natomiast z własnych środków nabyła maszynę drukującą do druku fleksograficznego oraz rozbudowała zakład o ok. 6 000 m².

 

Rok 2020

Zakończenie inwestycji, w ramach której Royalpack zainstalował:

  • - Unikatową w skali światowej linię do produkcji tektury falistej i jednoczesnego jej laminowania. Dostawcami linii są firmy BHS, PIVAB i STOCK.
  • - 6-kolorową maszynę VLF K&B Rapida 164A do druku offsetowego.
  • - 5-kolorową maszynę BOBST do druku fleksograficznego.
  • - Automatyczną sztancę płaską BOBST 1600 z Systemem Power Register.
  • - Przekrawacze do tektury falistej STOCK oraz papieru BW Papersystems.

 

Ponadto zwiększono powierzchnię zakładu o dodatkowe 6 000 m².

Brak danych

 

Aktualnie...

Aktualnie ROYALPACK zatrudnia ponad 100 osób, lecz ich liczba stale wzrasta. Przyczynia się do tego nowy park maszynowy nabyty w 2018 r., nowa inwestycja, a tym samym rosnące zainteresowanie firm z różnych branż oraz rynków. Royalpack prowadzi swoją działalność na rynku polskim, niemieckim, austriackim, brytyjskim, skandynawskim oraz w krajach Beneluksu z perspektywami na dalsze zdobywanie kolejnych rynków europejskich…

Brak danych
{"transaction":[],"path":"historia-firmy","transaction_package":[],"session_id":"mla3g2r41dcok88ic901vubqe9"}
{"logo":"logo","menu":"menu","movie":"movie","movie-text":"movie-text","company-image":"company-image","content":"content","box":"box","footer":"footer","cookie":"cookie","submenu":"submenu","im-breadcrumb":"im-breadcrumb","footer-logo":"footer-logo","prolog":"prolog","slider":"slider","map":"map","language":"language","file":"file","eu":"eu","image":"image","footer-menu":"footer-menu","section-content":"section-content","content-bottom":"content-bottom","file2":"file2","content-main":"content-main"}