Brak danych
Brak danych

Opakowania z tektury i ich zastosowanie

Opakowania z tektury dopasowane do potrzeb produktów

Najbardziej popularnym rodzajem opakowań są te stworzone z tektury falistej. Trzy- lub pięciowarstwowe pudła są uniwersalne, dzięki czemu można zastosować je praktycznie do wszystkiego. Szczególnie że cechują się wysoką wytrzymałością na różnego rodzaju rozdarcia. To szczelne konstrukcje, które dobrze zabezpieczą produkty przed deszczem, śniegiem czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Można bez problemu dostosować je do produktów, które mają być umieszczone w pudełkach. Istnieją różne rodzaje grubości tektury, posiadające określone właściwości, np. fala E, czyli jedna z najpopularniejszych odmian, przeznaczona jest do pakowania odzieży, szkła czy też produktów kosmetycznych. Natomiast rodzaje EB i BC sprawdzą się dla artykułów ważących nawet do 30-35 kg. Doskonale nadadzą się więc do zabezpieczenia różnego rodzaju części samochodowych, mebli czy sprzętu muzycznego. Oczywiście, jeśli istnieje możliwość, że dany towar będzie się przemieszczał w środku, warto dodać dodatkową ochronę w formie m.in. folii bąbelkowej, gazet czy papierowych korków, które można rozpuścić pod wodą.

Kartony z tektury jako forma reklamy

To, co jest jedną z wielu zalet opakowań z tektury, to fakt, że można na nich wykonać nadruk reklamowy. Z pewnością takie rozwiązanie spodoba się wszystkim firmom zajmującym się zarówno sprzedażą detaliczną, gdzie każdy produkt sprzedawany jest w odrębnym kartonie, jak i hurtową. Oznaczenie pudełka logo i nazwą firmy buduje rozpoznawalność marki wśród odbiorców, co jest niezwykle ważne. Dlatego warto zastanowić się nad oznaczeniem pudełek w formie i ekspozytorów ladowych, i kartonów wykorzystywanych przez sklepy internetowe do wysyłki produktów. Należy zadbać o to, aby nadruk był wysokiej jakości, co wpłynie na jego lepszą widoczność. Naniesienie grafiki na karton warto więc zlecić firmie, która wykonuje takie usługi na co dzień.

Gdzie zastosowanie mają opakowania z tektury?

Wszelkiego rodzaju pudełka używane są do przechowywania m.in. odpadów, dokumentów, różnych narzędzi czy też produktów. Chodząc po magazynach czy halach produkcyjnych nie powinien dziwić widok wszechobecnych kartonów, które posiadają tak wiele zastosowań, dzięki swojej pojemności i poręczności. Kiedy w centrum dystrybucyjnym zaczyna brakować miejsc, można bez problemu zacząć układać opakowania z tektury jedno na drugim.

Oprócz tego pudełka można wykorzystywać jako formę dekoracji. Kupując gładkie produkty, można je samodzielnie ozdobić, aby były kolejnym dodatkiem w pokoju, salonie czy też biurze. Oczywiście są także już gotowe kartony ze stylowymi wzorami i grafikami. Można przechowywać w nich dokumenty, pamiątki czy też inne rzeczy, które na co dzień nie są potrzebne.

Opakowania z tektury za sprawą swojej wytrzymałości są także często wykorzystywane przy okazji przeprowadzek. Sprzęt RTV, AGD, odzież, szkło czy też dokumenty to tylko niektóre rzeczy, które można w prosty sposób zmieścić w kartonach. Bez problemu można je przenieść z samochodu do mieszkania i na odwrót.

Najczęściej z opakowań z tektury korzysta branża transportowa. Przewóz przesyłek na terenie Polski czy całego świata z pewnością nie byłby tak prosty i wygodny, gdyby nie kartony, które bez problemów można ułożyć na paletach czy w skrzyniach. 

Brak danych
{"transaction":[],"path":"opakowania-z-tektury-i-ich-zastosowanie","transaction_package":[],"session_id":"cd6oh2prnjnc1do98kc8iimmfh"}
{"logo":"logo","menu":"menu","movie":"movie","movie-text":"movie-text","company-image":"company-image","content":"content","box":"box","footer":"footer","cookie":"cookie","submenu":"submenu","im-breadcrumb":"im-breadcrumb","footer-logo":"footer-logo","prolog":"prolog","slider":"slider","map":"map","language":"language","file":"file","eu":"eu","image":"image","footer-menu":"footer-menu","section-content":"section-content","content-bottom":"content-bottom","file2":"file2","content-main":"content-main"}