Brak danych

Tektura falista oraz lita w rolce i arkuszach

Tektura falista składa się z kilku warstw papieru, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała niż standardowa tektura. Interesuje Cię tektura falista w rolce? Nasza oferta obejmuje produkcję tektury dwuwarstwowej w rolkach, która doskonale nadaje się do hurtowni i wysyłki. Taki karton w rolce jest dostępny z nadrukiem pre-print lub bez. Produkujemy rolki od szerokości 80 mm do 1600 mm, w tym tzw. bobiny. W ofercie znajduje się również tektura lita i falista w arkuszach. Jest to niedrogie i przyjazne środowisku rozwiązanie, które zmieniło rynek opakowań.

Tektura lita

Tego typu tektura jest całkowicie ekologiczna, ponieważ powstaje z recyklingu makulatury. Dlatego też jest bezpieczna dla ludzi i środowiska naturalnego. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo gęsta struktura, a jednocześnie elastyczność. Dzięki temu jest odporna na przebicia i wytrzymała, a jednocześnie elastyczna, więc z powodzeniem można ją wykorzystywać jako zabezpieczenie różnych produktów. Tektura lita ma gładką powierzchnię i wykazuje dość wysoki poziom odporności na działanie wody. W związku z tym opakowania tekturowe można wykorzystywać do pakowania i transportu produktów np. w chłodniach czy zamrażarkach. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znajdzie zastosowanie tektura lita, producent może wykorzystać ją m.in. do wykonania opakowań, różnego rodzaju pudeł i tulei, a także mebli tapicerowanych, wykrojów w krawiectwie, okładek książek i kalendarzy.

Tektura falista

Tektura falowana to najgrubszy materiał uzyskiwany z masy papierniczej. Fabryka tektury falistej wykorzystuje  tzw. papier surowy, który jest podstawowym surowcem niezbędnym do jej produkcji. Struktura tektury składa się z jednej lub dwóch warstw, więc jest niezwykle odporna i sztywna. Dzięki temu wykorzystuje się ją do produkcji wytrzymałych opakowań. Tego typu papier falisty w rolkach jak sama nazwa wskazuje, przechowywany jest w formie zrolowanej. Stanowi to znaczne ułatwienie w jego używaniu. Poza tym może podlegać recyklingowi, więc jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Tektura falista – zastosowanie

Jako producent tektury karbowanej największe zainteresowanie tym produktem widzimy w przemyśle opakowań – dzisiaj z tego rozwiązania korzysta niemal każda branża. Z jednej strony karton falisty jest elastyczny, z drugiej niezwykle wytrzymały. Znajduje zastosowanie:

  • w życiu codziennym,
  • w przemyśle,
  • w logistyce,
  • w budownictwie,
  • w firmach przeprowadzkowych i remontowych.

Tektura falista w rolkach stosowana jest tak często, że nawet nie zastanawiamy się, jak bardzo przydaje się nam w różnych sytuacjach. Do czego konkretnie można wykorzystać karton karbowany? Używana jest do produkcji opakowań pojedynczych i zbiorczych. Skutecznie chroni zawartość przed uszkodzeniem. Może więc pełnić funkcję przekładek, które zabezpieczają transportowany towar oraz wypełniaczy w paczkach. Korzystają więc z nich firmy przeprowadzkowe i remontowe. Kartony tego typu wykorzystuje się także w budownictwie w celu ochrony podłogi przed porysowaniem oraz jako tymczasowy materiał ociepleniowy. To niejedyne zastosowanie tektury falistej. Bardzo często używa się jej w pracach plastycznych zarówno w szkołach, jak i w teatrach. Profesjonaliści przygotowują przy jej pomocy różnego rodzaju scenografie i dekoracje, które możemy zobaczyć podczas spektakli. Tektura falista znajduje także zastosowanie w zupełnie prozaicznych sytuacjach. Stanowi dobrą izolację od podłoża. W związku z tym można jej użyć np. podczas pracy w ogródku, podkładając pod kolana lub kładąc się na niej przy naprawie auta. 

Produkcja tektury falistej umożliwia realizację zamówień o różnych parametrach – występuje w wielu wymiarach, kolorach i kształtach. Jeśli zależy Ci na personalizacji projektu i budowaniu świadomości marki, dobrym rozwiązaniem będzie karton z tektury falistej z nadrukiem. Wykonujemy zadruk offsetowy lub fleksograficzny o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu Twoja identyfikacja wizualna będzie na najwyższym poziomie.

Zamów tekturę falistą od ROYALPACK

Tektura falista powstaje poprzez formowanie fal – produkcja wymaga wysokiego ciśnienia pary wodnej, wysokiej temperatury oraz późniejszego schnięcia. Istnieje kilka rodzajów fal. Od tego, który rodzaj fali wybierzesz, zależą właściwości opakowania. Falista tektura różni się m.in. wytrzymałością, składowaniem oraz gramaturą.

W naszym parku maszynowym powstają opakowania z tektury falistej od fali F poprzez E, B, C, EE, EB, BB oraz BC. Jako producent kontrolujemy cały proces, dzięki czemu masz pewność, że jakość tych opakowań jest wysoka. Produkcja kartonów z tektury falistej typu E jest najpopularniejsza i sprawdza się doskonale w sprzedaży online. Jednakże tektura falista fala E nie jest rekomendowana do ciężkich produktów. Tektura falista fala B, BB lepiej nadaje się natomiast przy cięższych produktach, ponieważ gramatura wynosi ok. 450 g/m2. Z kolei tektura falista fala BC ma pięć warstw, więc jest bardzo wytrzymała, sztywna i odporna na złamanie. Dlatego też znajduje zastosowanie w branży TSL i produkcji przemysłowej, a także jako przekładki paletowe, zabezpieczenie powierzchni. Tektura falista fala C odznacza się największą wytrzymałością i najlepszymi właściwościami amortyzacyjnymi wśród tektur 3-warstwowych. Stosuje się ją w transporcie dalekodystansowym, wielopoziomowym składowaniem towarów, pakowaniu towarów wielkogabarytowych czy też ochronie produktów delikatnych. Tektura falista fala EB i EE to także bardzo wytrzymałe tektury 5-warstwowe idealne do pakowania ciężkich i dużych towarów.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje tektura falista, cena jest bardzo przystępna. Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszelkich informacji w tej kwestii.

Jako producent opakowań zapewniamy doradztwo – podpowiemy, która tektura falista będzie najlepsza w przypadku Twojej działalności, a następnie terminowo wykonamy zamówienie.

ROYALPACK — produkcja opakowań z tektury falistej. Zapraszamy!

 

 

Zapytaj o ofertę

 

Brak danych

 

ROYALPACK sp. z o.o.

Aleja Brzozowa 2A, Słone

66-008 Świdnica

(+48) 534 747 400

kontakt@royalpack.com.pl

 

Godziny pracy:

Biuro

pon. – pt. 8:00 – 16:00

Magazyn , produkcja

pon. – pt. 6:00 – 22:00

DZOOYHM
Błąd wysyłania wiadomości
Wiadomość wysłana
Błąd obrazka
Brak danych
{"transaction":[],"path":"tektura-falista-oraz-lita","transaction_package":[],"session_id":"fej9cv2kaj11rg8bare4l95ho9"}
{"logo":"logo","menu":"menu","movie":"movie","movie-text":"movie-text","company-image":"company-image","content":"content","box":"box","footer":"footer","cookie":"cookie","submenu":"submenu","im-breadcrumb":"im-breadcrumb","footer-logo":"footer-logo","prolog":"prolog","slider":"slider","map":"map","language":"language","file":"file","eu":"eu","image":"image","footer-menu":"footer-menu","section-content":"section-content","content-bottom":"content-bottom","file2":"file2","content-main":"content-main"}