No data
No data
No data

Blog

No data

Znaczenie opakowań tekturowych w transporcie i spedycji

Odpowiednie zabezpieczenie artykułów jest niezwykle ważne zarówno dla producenta, jak i jego klienta. Aby towary nie zostały uszkodzone w trakcie transportu, warto ochronić je, korzystając z opakowań tekturowych. Zaczęto je stosować już w XIX wieku, najpierw jako wypełniacze do kapeluszy, a później właśnie do tworzenia bezpiecznych pudełek, w których można przewozić czy przenosić różne produkty. Od tamtego czasu praktycznie każda branża ich używa ze względu na niskie koszty produkcji. Obecnie, biorąc pod uwagę ekologię, są one coraz bardziej popularne, ponieważ wiele przedsiębiorstw zmienia dotychczasowe plastikowe folie, właśnie na ten surowiec, który w prosty sposób można poddać recyklingowi.

Czytaj dalej.

Czy w każdym opakowaniu kartonowym można przechowywać żywność?

Wraz z wprowadzeniem zakazu stosowania plastikowych czy styropianowych pudełek w branży gastronomicznej, pojawiło się pytanie, czym można je zastąpić. Zamiennikiem, który już od wielu lat jest stosowany w niektórych miejscach, jest papier, w który często pakowane są różnego rodzaju ciasta, torty, a także pizze czy inne potrawy. Można sobie jednak zadać pytanie, czy w każdym opakowaniu kartonowym można przechowywać żywność? Czy będzie ona odpowiednio chroniona?

Czytaj dalej.

Dlaczego tektura falista doskonale sprawdza się w produkcji opakowań?

Obecnie trudno wymienić branże, które do przewożenia czy przechowywania produktów nie wykorzystują mniejszych czy większych kartonów. Najczęściej wykorzystywanym surowcem do tworzenia takich opakowań jest tektura falista, która już od kilkudziesięciu lat jest najpopularniejszym materiałem zabezpieczającym różne artykuły. Dlaczego jest tak znana i ceniona? Czym jest? Jakie są jej rodzaje? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Czytaj dalej.

Opakowania z tektury i ich zastosowanie

Już od wielu lat część branż z powodzeniem wykorzystuje ekologiczne rozwiązania, które mają chronić ich produkty przed różnego rodzaju zniszczeniami. Opakowania z tektury stały się nieodzownym elementem każdego magazynu, hali produkcyjnej czy też centrum dystrybucyjnego, ponieważ to właśnie one wykorzystywane są do przechowywania ubrań, obuwia, produktów spożywczych, części motoryzacyjnych i wielu innych artykułów. Można zadać sobie pytanie, co wpłynęło na tak dużą popularność pudełek. To przede wszystkim niskie koszty produkcji, a także lekka konstrukcja, którą bez problemu można dostosować do wymiarów i kształtów konkretnego towaru, wyposażając ich wnętrze, chociażby w różnego rodzaju uchwyty czy otwory. Opakowania są przeznaczone zarówno do jednostkowych, pojedynczych produktów, jak i do zbiorczych, będących zabezpieczeniem w trakcie transportu i przechowywania.

Czytaj dalej.

No data
{"transaction":[],"path":"en\/blog","transaction_package":[],"session_id":"7tlc422gootq11i7tfgfv1ttbf"}
{"logo":"logo","menu":"menu","movie":"movie","movie-text":"movie-text","company-image":"company-image","content":"content","box":"box","footer":"footer","cookie":"cookie","submenu":"submenu","im-breadcrumb":"im-breadcrumb","footer-logo":"footer-logo","prolog":"prolog","slider":"slider","map":"map","language":"language","file":"file","eu":"eu","image":"image","footer-menu":"footer-menu","section-content":"section-content","content-bottom":"content-bottom","file2":"file2","content-main":"content-main"}