O nas

Historia firmy

Ze skromnych początków powstało nowoczesne rodzinne przedsiębiorstwo. Szybki rozwój od 2011 r. miał swoje korzenie już w 1996 r., kiedy to założyciel Royalpack, Andrzej Tatar, został jedynym przedstawicielem Stone Europa Carton GmbH na polskim rynku. Trzy lata później, w 1999 r., otwiera w Polsce oddział Europa Carton Sp. z o. o. i zostaje jego prezesem. W 2000 r. do zespołu obsługi logistycznej oddziału Europa Carton w Zielonej Górze dołączyła przyszła współwłaścicielka Royalpack Anna Tatar. Do 2010 r. oddział Europa Carton Sp. z o. o. znajdował się w strukturach koncernu Smurfit Kappa.

 

2011 r. - założenie firmy ROYALPACK, Tatar Spółka jawna. Działalność przedsiębiorstwa skupia się na produkcji opakowań zbiorczych z tektury falistej zadrukowanych metodą druku offsetowego. W 2011 r. firma dysponowała parkiem maszynowym w postaci:

 • maszyny drukującej offsetowej KBA 162 (format 1120 x 1620 mm),
 • maszyny kaszerującej,
 • maszyny sztancującej automatycznej BOBST 1575,
 • tygla sztancującego Viking i Crosland (format do 1700 mm),
 • składarko-sklejarki 3-punktowej.

 

2013 r. - rok przełomowy w działalności przedsiębiorstwa - 31 lipca uzyskało Dotację Unijną w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Oś Priorytetowa 4 - Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia. Pilotaż: „Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku”. Dzięki niej w listopadzie rozpoczęła się budowa nowoczesnego zakładu w Słonem.

 

 

 

 

 

2015 r. – zakończenie inwestycji i zmiana siedziby firmy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 r. - rozbudowanie hali produkcyjnej o dodatkową powierzchnię magazynową – 2 680 m²

 

 

 

 

 

 

2018 r. – kolejny przełom w działalności firmy – 15 stycznia 2018 r. uzyskała Dotację Unijną w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020. Projekt: „Gama nowatorskich opakowań tekturowych wielokrotnego zastosowania, o innowacyjnych cechach i przełomowych parametrach użytkowych”. Dzięki niej firma została wyposażona w nowoczesną linię produkcyjną do produkcji opakowań o bardzo wysokiej jakości nadruku offsetowego. Natomiast z własnych środków nabyła maszynę drukującą do druku fleksograficznego oraz rozbudowała zakład o ok. 6 000 m².

 

Aktualnie ROYALPACK zatrudnia ponad 100 osób, lecz ich liczba stale wzrasta. Przyczynia się do tego nowy park maszynowy nabyty w 2018 r., nowa inwestycja, a tym samym rosnące zainteresowanie firm z różnych branż oraz rynków. Royalpack prowadzi swoją działalność na rynku polskim, niemieckim, austriackim, brytyjskim, skandynawskim oraz w krajach Beneluksu z perspektywami na dalsze zdobywanie kolejnych rynków europejskich…

Profil działalności

Jesteśmy producentem opakowań z tektury falistej, zadrukowanych techniką druku offsetowego i fleksograficznego. Produkujemy opakowania jednostkowe, zbiorcze, displaye, jak również projekty z grupy POS dla produktów z różnych sektorów gospodarki rynkowej.

 

Spółka jest obecna na rynku od 2009 roku, jednak jej historia to długi proces oparty na 20 letnim doświadczeniu w branży opakowań. Dlatego też w pełni zdajemy sobie sprawę jak ważna jest dbałość o klienta. Rozumiemy i dopasowujemy się do Państwa potrzeb.

 

MISJA

Naszą misją jest bycie najlepszym w tym co robimy.

 

W trosce o budowanie trwałych relacji z naszymi klientami oferujemy bardzo elastyczną i kompleksową obsługę. Strategia ta umożliwia nam swobodne dopasowanie się do potrzeb nawet największych odbiorców, a to z kolei przekłada się na ich satysfakcję. Jest ona efektem odpowiedzialnej oraz zrównoważonej działalności firmy.

 

POTENCJAŁ

Stale rosnący potencjał firmy to przede wszystkim zasługa naszych pracowników. Od początku działalności stawialiśmy na prężny rozwój naszej pozycji na rynku. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz nieustannie rosnącym możliwościom firmy poprzez nabycie nowoczesnego parku maszynowego udaje się nam realizować ten cel.

 

Inwestując w rozwój przedsiębiorstwa firma w 2019 r. rozbudowała zakład produkcyjny oraz nabyła nowoczesny park maszynowy, zwiększając swoje możliwości wytwórcze do 50 mln m2. Poprzez rzetelność i profesjonalizm budujemy wizerunek naszej marki dzień po dniu.

Polityka zrównoważonego rozwoju

Polityka zrównoważonego rozwoju gospodarczego to przede wszystkim prowadzenie działalności gospodarczej z troską o postęp społeczny oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

 

Royalpack to firma, która prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Zadowolenie klientów, rozwój osobisty pracowników oraz szacunek dla środowiska naturalnego i lokalnych społeczności są głównymi wartościami, które pielęgnujemy.

 

SPOŁECZNOŚĆ

Royalpack dąży do tego aby w swojej branży być najbardziej rozpoznawalnym producentem opakowań kartonowych. Aby to osiągnąć będziemy działać na rzecz otoczenia i społeczności w których mamy zaszczyt pracować.

 

Naszą największą inwestycją są nasi pracownicy. Staramy się dbać o rozwój ich kompetencji, poczucia tożsamości z firmą, a także satysfakcjonujące możliwości kariery. Podstawą rozwoju osobistego naszych pracowników jest wspieranie ich działań, organizacja szkoleń, ich ambicje oraz pozytywna motywacja.

 

Sprzeciwiamy się dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, wiek, wyznanie, przekonania polityczne i inne cechy, mogące w jakikolwiek sposób wywołać działania dyskryminacyjne.

 

Wychodzimy również naprzeciw osobom niepełnosprawnym oraz wychowującym dzieci, poprzez dostosowanie odpowiedniej infrastruktury. Dzięki temu osoby niepełnosprawne nie czują się dyskryminowane i mogą w pełni funkcjonować w naszym zakładzie.

 

ŚRODOWISKO

Budowa nowego zakładu produkcyjnego nie może oddziaływać negatywnie na środowisko naturalne. Będąc w pełni tego świadomym staramy się wdrażać technologie sprzyjające środowisku.

 • Odnawialne źródła energii

  Na terenie zakładu zamontowane są solary. Dzięki takiemu działaniu zmniejszamy zużycie energii. Energię słoneczną firma wykorzystuje do ogrzewania bieżącej wody w budynku biurowym, jak również na hali produkcyjnej.

 • Zmniejszenie materiałochłonności produkcji

  Nowoczesny park maszynowy umożliwia nam zmniejszenie ilości produkowanych odpadów, powstających podczas procesu produkcyjnego. Wiąże się to bezpośrednio z nabyciem mniejszej ilości niezbędnych surowców.

 • Zastosowanie płyt Sonora firmy KODAK

  Dzięki nabyciu i wdrożeniu nowoczesnej technologii w procesie druku, jakim jest użycie płyt bezprocesowych Sonora, firma wprowadziła znaczące oszczędności związane z eliminacją środków chemicznych.

  Zmniejszyła ilość zużywanej wody i energii podczas procesu obróbki płyt. Skróciła czas przygotowania projektu do druku oraz wyeliminowała odpady chemiczne, kłopotliwe w utylizacji (czytaj - artykuł ŚWIAT DRUKU).

   

Kombinacja czynników ekonomicznych i ekologicznych, tworzy pozytywny efekt w działalności przedsiębiorstwa, jak również w otaczającym go środowisku naturalnym.

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Zgadzam się