W naszej ofercie posiadamy rozwiązania dla rynku e-commerce, które stale rozwijamy i udoskonalamy.
Jakie najważniejsze cechy według nas powinny posiadać opakowania dla podmiotów prowadzących sprzedaż online?

– Przede wszystkim muszą wytrzymać transport i obsługę przez kurierów.

Dlatego też wykonane są z wytrzymałych materiałów, często szarej tektury. W swojej ofercie posiadamy również ekologiczne opakowania z papieru z trawy, które odpowiadają na rosnącą świadomość firm w obszarze prowadzenia zrównoważonego biznesu.

– Łatwe w składaniu. Chcemy, aby pakowanie produktów zajmowało naszym klientom jak najmniej czasu. Rozumiemy potrzebę ekonomiczności procesów.

– Oferujemy różne możliwości rozwiązań graficznych, jak np. zadruk dwustronny – grafika występuje nie tylko na zewnątrz opakowania, ale również jest widoczna po jego otwarciu. Może to być np. dodatkowy przekaz reklamowy wzmacniający świadomość lub lojalność do brandu.

Opakowania przeznaczone dla rynku e-commerce są wyposażone w 1 lub 2 paski kleju do zamykania przed wysyłką do klienta i ewentualnego ponownego zamykania przed odesłaniem przez klienta do sprzedawcy. Stanowczo ułatwia to pakowanie zwrotów klientom. Dodatkowo wyposażone są w taśmę zrywalną ułatwiającą otwieranie opakowania.

Czym jest taśma zrywalna?

Znana również jako tearstrip lub tear-off ribbon, to wąska taśma samoprzylepna używana do otwierania opakowań. Jej zadaniem jest ułatwienie otwierania opakowań, eliminując potrzebę używania nożyczek czy noży, a także zmniejszając potrzebę stosowania dużej siły. Dzięki perforacji taśma działa jak prowadnica, zwiększając precyzję. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku opakowań zwrotnych, gdyż pozwala zachować integralność klapki zamykającej. Produkty odsyłane są w odpowiedni sposób zabezpieczone.

ZRÓWNOWAŻONE OPAKOWANIA ECOMMERCE

W naszej ofercie znajduje się także papierowa taśma zrywająca do pudełek wysyłkowych i kopert. Mocny papierowy nośnik taśmy jest połączony z klejem o wysokiej przyczepności, zapewniając niezawodne łączenie – nawet na tekturze z dużą zawartością materiałów pochodzących z recyklingu. Taśma umożliwia łatwe otwieranie opakowań, upraszczając jednocześnie proces ich recyklingu. Opakowania wykonane z papieru z trawy stanowią jeszcze bardziej ekologiczne podejście.